Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjykata Apelit në Manastir nuk pranon garancën prej 30 mijë euro për vëllezërit Useini

Shkup, 1 shtator – Zhurnal.mk – Këshilltari i BDI-së në komunën e Ohrit, Nefi Useini dhe vëllau i tij do të qëndrojnë edhe më tej në paraburgim pasi që Gjykata Apelit në Manastir ka shfuqizuar vendimin e Gjykatës së Ohrit për pranimin e garancës prej 30 mijë eurove, me qëllim që të mbrohen në liri, informon Zhurnal.

“Vendimi me të cilën iu pranua garanca është shfuqizuar dhe lënda është kthyer në vendim në Ohër”, shkurtimisht thonë nga Gjykata Apelit në Manastir.

Paraburgimi prej 8 ditëve për dy vëllezërit Useini, përfundon të enjten. Ato gjashtë ditë më parë ishin të pakapshëm për policinë, dhe më pas më 26 gusht u vet paraqitën në polici.

Kundër tyre ka hetim për dhunë dhe mbajtje të palejueshme të armëve.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Në QS “Boris Trajkovski” sot do të vaksinohen deputetët

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...