Gjykata cakton paraburgim për Zoran Mileski

Gjykata Themelore në Gostivar sot caktoi 30 ditë paraburgim për Zoran Mileski-Kiçec për aksidentin automobilistik pranë vendit Strazhë.

 

Sipas Prokurorisë Publike, Kiçec shkaktoi aksidentin duke kapërcyer një vijë të plotë.

Para pak çastesh Prokuroria Themelore Publike në Gostivar lëshoi ​​një Urdhër për kryerjen e një hetimi kundër tij për vepër penale – Veprime të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe pronës në komunikacion sipas nenit 300 paragrafi 2 në lidhje me nenin 297 paragrafi 1 të Kodit Penal.

Related posts

Shqiptari lidhi gruan në karrige dhe e kërcënonte me thikë, por në fund u pendua dhe e çoi në spital/ Policia i vë prangat

D V

Zbardhen tetë vjedhje, arrestohet 42 vjeçari

D V

Arrestohet një person i dyshuar për vjedhje në Gjakovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More