Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjykata e Apelit hedh poshtë ankesat e Boki 13 dhe Katica Janevës

Shkup, 21 korrik – Gjykata e Apelit në Shkup i ka refuzuar si të pabaza ankesat e të akuzuarve Bojan Jovanovski dhe Katica Janeva për rastin “Reket” dhe e ka konfirmuar aktvendimin e shkallë së parë, informon Zhurnal.

Vendimi do të publikohet në tërësi në uebfaqen e gjykatës në afatin e përcaktuar me ligj.

Kështu, Apeli ka konfirmuar dënimet me burg prej 9 viteve për Bojan Jovanovskin si dhe 7 vite burg për Katica Janevën.

Janeva u dënua për keqpërdorim të detyrës zyrtare ndërsa Jovanovski për mitmarje dhe ndikim të paligjshëm, si dhe për pastrim të parave.

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...