Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Gjykata e Kukësit ndryshon masën e arrestit lidhur me rastin e Fjolla Morinës?

Gjykata e Kukësit thuhet se ka vendosur të kthejë në burg këngëtaren Fjolla Morina.

Bëhet me dije se trupi gjykues ka vendosur të ndryshojë masës nga “arrest shtëpie” në “arrest me burg” pasi këngëtarja ka shkelur masës dhe është arratisur.

Ndryshimi i masës së sigurisë u bë sot në mungesë të këngëtares. Fjolla prej më shumë se një muaji është në kërkim pasi theu masën e sigurisë “arrest shtëpie” dhe është larguar në drejtim të paditur.

Seanca tjetër mbahet me 11 mars.

Kujtojmë se Fjolla Morina u arrestua pasi u kap me dy pistoleta në çantë gjatë tentativës për të kaluar kufirin drejt Shqipërisë nga dogana e Morinës, e shoqëruar nga shoferi dhe biznesmeni Fisnik Syla me të cilin u martua pak ditë më parë.

Gjykata e Kukësit dha masën e arrestit në shtëpi, dhe këngëtarja mori me qira një banesë në Kukës, ku do të duhej të qëndronte të paktën deri në seancën e radhës.

Postime të ngjashme

Obligimet familjare e detyrojnë yllin Angelina Jolie ta lërë pas regjinë

S.B.

Bebe Rexha duket e mrekullueshme në kopertinën e “L’Officiel India”

S.B.

Rita Ora viziton lojtarët e ragbit në Sydney, përqafohet dhe bën fotografi me ta

S.B.

Rihanna bëhet “fqinj” me veten, blen shtëpi 10 milionë dollarëshe ngjitur me shtëpinë e saj aktuale

S.B.

Familja që la gjithçka për të udhëtuar nëpër botë me një furgon: Nuk është punë të punosh një vit të tërë për dhjetë ditë pushime

S.B.

Princi Harry kthehet në ShBA pas varrimit të Princit Philip, mosmarrëveshjet familjare vazhdojnë të mbesin të pazgjidhura

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...