Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Gjykata hedhë poshtë padinë e Ruskoskës ndaj VMRO-DPMNE-së

Shkup, 13 tetor – Zhurnal.mk – Gjykata civile e Shkup e ka refuzuar padinë për shpifje dhe shkelje të autoritetit nga shefja e Prokurorisë Publike, Villma Ruskoska ndaj partisë VMRO-DPMNE, informon Zhurnal.

Autorizuesi i Ruskoskës, avokati Pançe Eftimov, pas kumtimit të aktvendimit, deklaroi se do të presin të shohin cili do të jetë arsyetimi i Gjykatës dhe në përputhje me këtë do të reagojnë.

“Nëse udhëhiqemi nga gjuha e VMRO-DPMNE-së, kritika publike dhe sarkazma, del se gjykatësi svarovski i zgjedhur nga lista nuk mund të vendosë dhe ende e mbajnë për veshi”, deklaroi avokati i Ruskoskës.

Ndryshe, ajo e paditi partinë opozitare përshkak se përdori emrin dhe figurën e saj në fushatë parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare në korrik të këtij viti.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zaev: Të hyrat nga dogana tejkaluan pritshmëritë tona

B L

Maqedoni/ Deri tani nga covid janë infektuar gjithsej 2738 fëmijë deri në moshën 9 vjeçare

Z H

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...