Agjencia Zhurnal.mk

Gjykata Kushtetuese vendosi të mos ngritë procedurë për shpërbërjen e Kuvendit

Shkup, 15 prill – Zhurnal.mk – Gjykata Kushtetuese ka vendosur të mos ngritë procedurë për vlerësim të kushtetueshmërisë dhe ligjshmërisë të vendimit për shpërbërjen e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Nga Gjykata Kushtetuese bëjnë të ditur se sot në seancë pas një debati mes anëtarëve, në fund me shumicë të votave u vendos të mos ngritet procedurë për vlerësim të kushtetueshmërisë për vendimin e shpërbërjes së Kuvendit.

Iniciativa është dorëzuar nga kongresi botëror maqedonas./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...