Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjykata pranoi dëshmi shtesë për rastin “Target-Fortesa”

Shkup, 21 janar – Në seancën e sotme për rastin “Target-Fortesa” në Gjykatën Themelore Penale në Shkup, Prokuroria dhe mbrojtja dhanë propozime për dëshmi shtesë të cilat rrjedhin nga debati kryesor, të cilat i pranoi Gjykata.

Mbrojtja e propozoi si dëshmi shtesë ekspertin Xvonko Koçovskin që të japë ekspertizë se sa është vlera e sistemit për ndjekjen e komunikimeve në ditën e shkatërrimit të tij.

Siç sqarua nga Prokuroria, për procedurën dëshmuese ata propozuan që Koçovski ta kryejë të njëjtën ekspertizë, por pasi në atë pjesë të procesit licenca e tij për ekspertizë kishte skaduar, Gjykata nuk e miratoi atë.

Kjo është rrethana e vetme për shkak të së cilës ekspertiza e tij u refuzua në atë moment. Për shkak të zgjatjes së licencës së tij, Gjykata në këtë pjesë të procesit pranoi propozimin e Prokurorisë.

Eksperti duhet të paraqesë ekspertizën të hënën. Provat do të paraqiten nga mbrojtja dhe Prokuroria në vazhdim të seancës së sotme. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...