Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjykata Speciale nuk jep detaje lidhur me aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

Zhurnal Ads

Gjykata Speciale nuk ka dhënë detaje nëse është ngritur aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, duke thënë se derisa një aktakuzë të bëhet publike, ajo mbetet konfidenciale.

Gjykata nëpërmjet një përgjigje për KosovaPress, ka thënë se konfidenciale mbesin edhe procedurat që lidhen me shqyrtimin e aktakuzës.

“Derisa një aktakuzë të bëhet publike ajo mbetet konfidenciale si dhe procedurat që lidhen me shqyrtimin e saj. Në bazë të Rregullores së Procedurës dhe të Provave, nëse një aktakuzë konfirmohet ajo do të bëhet publike jo më vonë se paraqitja e parë e të Akuzuarit para Gjykatës”, thuhet në përgjigjen e Gjykatës Speciale.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Tahiri ndërpret vizitën zyrtare në Turqi

T E

​Arrestohet një i dyshuar për grabitje të armatosur në Graçanicë

S.B.

Asamblisti i LDK-së i bashkangjitet LVV-së në Podujevë

S.B.

Xhelili: Si komision nuk kemi informacione për kërkesën e Hotit për dorëheqjen e shefit të AKI-së

S.B.

Arrestohet shtetasi i Shqipërisë që para një muaji dhunoi prishtinasen

S.B.

850 fermerë pritet të përfitojnë grante në vlerë prej 29 milionë euro

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...