Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjykimi për organizatorët e 27 Prillit anulohet për më 26 prill

Shkup, 1 prill – Zhurnal.mk – Gjykimi për organizatorët e ngjarjeve në Kuvend më 27 prill 2017 anulohet për më 26 prill, për shkak të testit pozitiv për Kovid të një pjese të këshillit gjykues, informuan nga Gjykata Themelore Penale Shkup.

“Për shkak të interesimit të mediave dhe organizatave joqeveritare të cilat e ndjekin debatin kryesor për lëndën lidhur me ngjarjet e 27 prillit të vitit 2017 të cilat ndodhën në Kuvendin e R.M., e informojmë opinionin se seanca e sotme si edhe të gjitha seancat e caktuara deri më 25.04.2021, anulohen duke e pasur parasysh se një pjesë e anëtarëve të këshillit gjykues janë në izolim pas rezultatit të marrë pozitiv për Kovid-19”, thuhet në kumtesën e Gjykatës Themelore Penale.

Seanca e ardhshme është caktuar për më 26 prill, ndërsa për ndryshimet eventuale në oraret për seancë, Gjykata do t’i informojë palët dhe opinionin.

Postime të ngjashme

Radev: Rruga e RMV drejt BE kalon përmes Bullgarisë

R Zh

Petkovski: Duhet të mbahet një referendum konsultativ mbi kushtet e vendosura nga Bullgaria

Dafina Vidishiqi

Akuza për grupin nga Shkupi e Kumanova, të dyshuar për terrorizëm

Dafina Vidishiqi

Gjobiten 330 shoferë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

LSDM-ja nis aktivitetet për zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Shahpaska: Personat mbi 60 vjeç dhe gratë shtatzëna të mos shkojnë në punë gjatë valës së nxehtë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...