Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit shtyhet për më 20 nëntor

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Gjykimi për padinë për shpifje që e ngriti kryeministri Zoran Zaev kundër nënkryetarit të VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski është shtyrë për më 20 nëntor.

Në seancën e sotme nuk është paraqitur kryeministri Zaev, ndërsa si përfaqësues i kërkesës për padi ka qenë avokati i tij.

Nikollovski ka vlerësuar se padia është absurde dhe tha se deri tani nuk ka shembull ku kryeministër dhe lider i partisë qeveritare padit një nënkryetar të partisë opozitare. Nikollovski kërkon që Zaevi si paditës të thirret dhe të jep dëshmi.

Zaevi e padit Nikollovskin për deklaratë dhënë në gusht të vitit të kaluar në kontekst të rastit “Reket” ku e akuzon se është në majë të piramidës që ka zhvatur mbi 20 milionë euro. Zaevi si dëmshpërblim kërkon 60 mijë denarë.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...