Glik e pranon se ndërhyri ndaj Manajt: Gjyqtari dhe VAR-i gabuan, ishte penallti e pastër

Shqipëria është nikoqir i Polonisë në ndeshjen që zhvillohet sot (e martë) në kuadër të Kualifikimeve të Kupës së Botës.

 

Të dyja ekipet në konferencë për media kanë shprehur respekt për njëra-tjetrën, duke bërë të ditur se do të kenë kujdes.

Përballja mes të dyja ekipeve fillon në ora 20:45 në stadiumin “Air Albania”, derisa mbrojtësi polak, Kamil Glik ka zbuluar një detaj që mund të jetë i dhimbshëm për skuadrën tonë nga ndeshja e parë.

Ai ka deklaruar se në ballafaqimin e parë, kishte shkaktuar penallti ndaj Rey Manajt dhe gjyqtari e VAR-i, kishin gabuar në vendin e tyre.

“E kam thënë edhe pas ndeshjes në Varshavë, që ishte penallti e pastër, por gjyqtari nuk ndërhyri”.

“Unë nuk i shmangem përgjegjësisë dhe e pranoj që ishte penallti”, ka deklaruar më tej Glik.

Related posts

Roman Abramovich po e rikthen Hazardin në Stamford Bridge?

D V

Real Madridi fiton me spektakël ndaj Celta Vigos në rikthimin në Santiago Bernabeun e rinovuar

D V

Cikalleshi: Nuk e meritonim këtë rezultat, katër gola janë shumë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More