Agjencia Zhurnal.mk

“Gloria” godet Spanjën dhe mbërrin në Francë

Shkolla të mbyllura, rrugë të bllokuara dhe ndërprerje të energjisë.

Stuhia ”Gloria” vazhdon ta godasë edhe sot Spanjën, ku ajo ka shkaktuar vdekjen e tre personave që prej të dielës dhe ka prekur gjithashtu dhe jugun e Francës.

Verilindja e Spanjës u vendos në gjendje alarmi për shkak të kësaj stuhie që ka shkaktuar reshje të dendura dëbore, erëra të fuqishme që kanë arritur deri në 100 kilometra në orë.

”Në provincën e Gerones në Katalonjë, 220 000 shtëpi mbetën pa energji elektrike për disa orë”, sipas shërbimeve të urgjencës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...