Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

GLPS shpalos të gjeturat e gjyqësorit në luftimin e korrupsionit dhe krimit

Drejtësia Sot, platformë e Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) organizon konferencën për media lidhur me performancen e gjyqësorit gjatë muajve prill – shtator 2020, në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Në këtë konferencë, Drejtësia Sot do shpalos të gjeturat e raportit të titulluar “Monitorimi i Sistemit Gjyqësor dhe Prokurorial në Kosovë për Periudhën Prill – Shtator 2020”.

Të gjeturat e Drejtësia Sot, theksojnë mangësitë dhe problemet e sistemit që ndikojnë në uljen efikasitetit të punës së gjykatave dhe prokurorive.

Të njejtat këto rezultojnë në  rritjen e numrit të lëndëve aktive në sistem të drejtësisë si dhe numrin e lëndëve të parashkruara (vjetërsuara). 

Postime të ngjashme

PDK-ja kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhjen e presidentit

T E

Flet Visar Duriqi, tregon në detaje se si u sulmua

T E

Haziri: Osmani është fituese e zgjedhjeve, ajo i ka dhënë oksigjen listës zgjedhore të VV-së

T E

Mustafa: Nuk ka asnjë favorit për kryetar të LDK-së

T E

Pesë të vdekur dhe 437 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Osmani: Gazetarët janë bartës të realitetit, grushtat drejt tyre janë grushta ndaj gjithë shoqërisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...