Auto

GM tregon versionin elektrik të Buick Electra

Makina duhet të jetë e pajisur me baterinë e re të prodhuesit Ultium dhe të ketë një distancë prej 660 kilometrash.

Për dekada, Buick Electra ishte figura luksoze e markës amerikane të makinave Buick, e cila i përket General Motors. Tani GM po e sjell përsëri si një makinë elektrike. Në Kinë, prodhuesi amerikan prezantoi konceptin e Buick Elektra të ri, raporton electrek.

Makina ka një hapje interesante të dyerve dhe thuhet se ishte e pajisur me bateri të reja Ultium. Buick Electra duhet të jetë në gjendje të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë në 4.3 sekonda, transmeton Telegrafi.

GM nuk dha ndonjë detaj të mëtejshëm. Gjithashtu nuk dihet se kur do të jetë i disponueshëm një version i tillë i këtij automjeti.

Postime të ngjashme

Me tetë rrota dhe super madhësi, Avtoros Shaman mund edhe të “notojë”

admin

Elon Musk tregon planet e tij për një avion elektrik

S.B.

Super jahti 500 milionë dollarësh u projektua për t’u dukur si një mjellmë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...