Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Gmail ka një logo të re

Drive, Meet, Calendar, Docs, Sheets dhe Slide gjithashtu kanë marrë logo të re. Logot e reja janë më pranë identitetit të markës së Google por nga ana tjetër më gjenerike.

Ikona e Gmail në formë zarfi me një vijë të kuqe është një prej logova më ikonike të të gjitha kohërave. Por ditën e djeshme Google vendosi ta ndryshojë.

Është thjeshtë një gërmë M por me më shumë ngjyra. Ende ngjan me një zarf por është më tepër abstrakt. Ndryshimi erdhi si pjesë e ribrandimit të G Suite në Google Workspace dhe do të aplikohet tek të gjithë përdoruesit në javët në vijim.

Drive, Meet, Calendar, Docs, Sheets dhe Slide gjithashtu kanë marrë logo të re. Logot e reja janë më pranë identitetit të markës së Google por nga ana tjetër më gjenerike.

Dizajnerët e kompanisë kur kanë tentuar të ndryshojnë logon duke hequr germën M, kanë mësuar se njerëzit reguan negativisht ndaj ndryshimeve prandaj këto aspekte ngelen pjesë e saj. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

S.B.

Facebook-u premton 1 miliard dollarë investime për gazetarinë

S.B.

Është sikur të jesh atje: Sony po punon në një pajisje të re

S.B.

Të burgosurit në Arizona duhet të qëndrojnë në burg më gjatë për shkak të defekteve në softuer

S.B.

Elon Musk ndryshon foton e profilit në Twitter dhe ka ngjallur një debat të madh në internet

S.B.

Catherine Chen nga Huawei: Besoni në fuqinë e teknologjisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...