Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Godfrey publikon agjendën e Trumpit: Sot është një ditë e shkëlqyer për Kosovën e Serbinë

Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey, ka publikuar në Twitter agjendën e presidentit të SHBA’së, Donald Trump saktësisht pjesën e takimeve me liderët e Kosovës dhe Serbisë, raporton Gazeta Express.

Godfrey thotë se kjo është një ditë e shkëlqyer për Kosovën dhe Serbinë.

Sipas ambasadorit amerikan, normalizimi ekonomik nënkupton punë për të rinjtë, investime të reja si dhe një ekonomi më të qëndrueshme dhe të fortë.

“Njerëzit në Kosovë dhe Serbi meritojnë një standard më të mirë jetese. Ne i mirëpresim përpjekjet e liderëve të Serbisë dhe Kosovës në kërkimin e paqes, pajtimit dhe normalizimit ekonomik”, ka shkruar ai.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...