Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Goditet me gurë zyra elektorale e Partisë Socialiste në Berat, policia nis hetimet

Një tjetër incident elektoral është shënuar sot në qytetin e Beratit, ndërkohë që na ndan më pak se një muaj nga zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se një zyrë elektorale e Partisë Socialiste është qëlluar me gurë.

Bëhet fjalë për zyrën e PS-së në lagjen “30 Vjetori”, që ndodhen në anë të rrugës kryesore të qytetit. Dera e jashtme e zyrës është thyer pasi është goditur me gurë. Fill pas konstatimit të aktit, rreth orës 07:30 të mëngjesit është njoftuar policia.

Ekspertët kanë mbërritur në vendngjarje dhe po kryejnë hetimet, por ende nuk dihet nëse dëmtimi i derës është i qëllimshëm apo nga ndonjë person i dehur gjatë natës.

“Blutë” kanë sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve për të identifikuar personin apo personat e mundshëm që fshihen pas ngjarjes.

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...