Golashënuesi i dyfishtë, Otto John: Kam pasur shumë presion pa shënuar

Prishtina regjistroi fitore të rëndësishme përballë Connah’s Quay Nomads në kuadër të raundit të dytë të fazës kualifikuese në Ligën e Konferencës.

 

Bardhekaltrit shënuan katër gola, derisa kampioni i Uellsit vetëm një, ashtu që janë në situatë të mirë për t’u kualifikuar në raundin e tretë.

Otto John ishte golashënues i dyfishtë në këtë takim, ndërsa pos fitores iu është gëzuar edhe golave personalë.

(Foto: Facebook/FC Prishtina)

“Kam pasur shumë presion pa shënuar, por kam vazhduar, kam punuar dhe jam shumë i lumtur që më në fund erdhën edhe golat”.

“Sot pata mjaftueshëm topa në zonë, ia dola që dy prej tyre t’i konkretizoj dhe të ndihmoj skuadrën drejt një fitoreje kaq të lartë që na e lehtëson pa dyshim për ndeshjen e kthimit dhe kalimin e raundit, qëllim të cilin e kemi kryesor”, ka thënë ai pas ndeshjes. 

Related posts

Man Utd është gati të bëjë Pogban lojtarin më të paguar në ekip me kontratën e re marramendëse

D V

US Open nuk do t’i ketë emrat e mëdhenj të tenisit

D V

Radamel Falcao po rikthehet në La Liga

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com