Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Gold AG fton publikisht në debat Valon Sylën: Dua të flas në emër të shqiptarëve të diasporës

Reperi i njohur Gold AG reagoi së fundmi ndaj deklaratave të gazetarit Valon Syla në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini.

“E kem rastin e Gold AG që më shan, e kuptoj e ka treg diasporën mban mbrëmje në Rinora 4 e fiton diçka dhe natyrisht që bëhet pjesë e kësaj turme. Estrada jeton nga dasmat dhe nga zhvillimet në diasporë dhe fiton pare, por pse kjo”, tha Syla, duke lënë të kuptohet kështu se për shkak të interesit estrada e mbrojnë sulmin e shqiptarit nga diaspora që ia bëri gazetarit pak ditë më parë.

Por kundrejt kësaj deklarate ka reaguar vet reperi nga Presheva, fillimisht në Instagram, e më pas edhe në rrjetin social Facebook.

Gold AG shkroi një status në llogarinë zyrtare të tij, duke i kërkuar publikisht gazetarit Syla një debat televiziv, në cilin emision ta dojë ai, ku të flasin veteëm ata të dy në katër sy.

Ky është reagimi i plotë i reperit në Facebook (pa ndërhyrje):

“Valon Syla …
Zgjedhe televizionin dhe emisionin dhe gazetarin që ti e ki për qefi, hajde në debat veç unë e ti.
Jo që kom qef me ta pa ftyrën po me ti thon do sene n’sy se une se msheli synin kur i thom dikuj diçka.
Du me fol në emër të atyne shqipeve që jetojnë me mallin e atdheut, me mallin e familjes dhe për dashnin që e kan për këtë vend.
Për shqiptarët e Maqedonisë që kurrë hakut s’mundemi me i dal për t’mirat që i kan bo për neve, edhe për shumë sene tjera.
KU TA DO ZEMRA EDHE KUR TA DO HAJDE SI BURRAT E MSOMA EMRIN PARA SE ME MA PËRMENDË TJERA HERË.
E kangë për ty ska veç fakte n4 sy”, shkruan Gold AG.

Postime të ngjashme

Martohet miliarderja MacKenzie Scott, ish-bashkëshortja e themeluesit të Amazonit

S.B.

Dolce & Gabbana kërkon 600 milionë dollarë nga dy blogerë amerikanë

S.B.

Adelina Emini i kushton këngë të ëmës për 8 Mars

S.B.

Genta Ismajli dhe Fero së shpejti sjellin këngën e re

S.B.

Zbulohen emrat e artistëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”

S.B.

Meghan Markle dhe Princi Harry zbulojnë se janë në pritje të një vajze

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...