Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Gold AG publikon këngën e re “Malli i vendlindjes”

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor.

“Malli i vendlindjes” mban titullin kënga e tij më e re, e cila është me motive patriotike.

Teksti dhe muzika janë realizuar nga vet Gold AG, gjersa për orkestrimin është kujdesur Florent Boshnjaku.

“Malli i vendlindjes” është një dedikim i reperit për Preshevën – qytet ky nga ku edhe prejardhjen, ani pse është lindur e rritur në Prishtinë.

Klipi i këngës është xhiruar njashtu në Preshevë nga M Production.

Gold AG është i njohur përndryshe për këngët e tij të shumta patriotike, dedikuar atdheut apo martirëve të luftës.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...