Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Golden State Warriors e Los Angeles Lakers gjejnë fitoret e radhës

Ndeshje interesante dhe rezultate befasuese ndodhën në NBA natën e kaluar, shkruan Zeri.info.

Kampioni aktual Los Angeles Lakers mposhtën Toronto Raptros me rezultat 110-101.

Për Lakers që janë duke luajtur pa dy yjet kryesor LeBron James dhe Anthony Davis, shkëlqeu i riu Talen Horton-Tucker që shënoi 17 pikë, ndërsa për Toronton loja e mirë e Pascal Siakam që realizoi 27 pikë nuk mjaftoi për fitore.

Ndeshja më kompetitive u zhvillua në “Chase Center” të San Franciscos, ku vendasit Golden State Warrios fituan me një pikë më shumë ndaj Milwaukee Bucks 122-121.

Një nga fundorët më të mirë në histori Stephen Curry ishte i pandalshëm te vendasit duke shënuar 41 pikë, ndërsa Bucks që ishin pa MVP-në e dy sezoneve të fundit Giannis Antetokounmpo, ndeshje të mirë kishin Jrue Holiday me 29 pikë dhe Khris Middleton me 28 pikë.

Rezultatet e mbrëmjes në NBA:

Chicago Bulls – Indiana Pacers 113-97

New Orelans Pelicans – Atlanta Hawks 107-123

Philadelphia 76ers – Boston Celtics 106-96

Los Angeles Lakers – Toronto Raptors 110-101

Memphis Grizzlies – Miami Heat 124-112

Detroit Pistons – Denver Nuggets 119-134

Milwaukee Buck – Golden State Warriors 121-122

Portland Trailblazers – Los Angeles Clippers 116-233

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...