Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Golf R i ri debuton më 4 nëntor

Versioni ekstrem i Golf 8 do të ketë, sipas njoftimeve të mëparshme, 328 kuaj fuqi.

Vetëm një ditë pas prezantimit të Golf GTI Clubsport me 300 kuaj fuqi, mbërrin njoftimi për premierën e Golf R, transmeton Telegrafi.

Tanner Faust, postoi një video të shkurtër në Twitter në të cilën zbuloi se Golf R i ri do të shfaqet për publikun më 4 nëntor.

Në fillim të videos, mund të shihni shkurtimisht pjesën e përparme të automjetit me të gjitha dritat e ndezura, përfshirë një shirit LED që shtrihet në të gjithë gjerësinë e makinës, nga drita te drita tjetër.

Siç ishte paralajmëruar më parë, Golf R i ri do të mundësohet nga një motor benzinë ​​turbo 2.0 me katër cilindra EA286 që gjendet gjithashtu në modelin e ri GTI, por do të ketë deri në 328 kuaj fuqi në versionin R.

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...