Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Golg AG me këngë për historinë e masakrës së Reçakut: Dhimbjet e vuajtjet tona do të mbeten e kurrë nuk do të treten

Rep-artisti me prejardhje nga Presheva, Gold Ag, njihet për këngët e tij që posedojnë motive kombëtare.

Së fundmi, përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ai ka bërë të ditur se gjatë muajit janar një e tillë do të lansohet.

Bëhet fjalë për projektin që kushtohet për historinë e masakrës së Reçakut, aty ku u vranë 45 shqiptarë të paarmatosur.

https://www.instagram.com/p/CF-glzyFkWX/?utm_source=ig_web_copy_link

“Historinë e masakrës së Reçakut do ta lë në këngën time në janar të vitit që po vie”, ka shkruar ai.

Mes tjerash reperi shtoi: “Këta “historian” të pallavrave do të avullohen e do të harrohen, por dhimbjet e vuajtjet tona do të mbeten e kurrë nuk do të treten”.

https://www.instagram.com/p/CEjUvhzJBZn/?utm_source=ig_web_copy_link

Pas arrestimeve që u bënë në selinë e OVL-së dhe UÇK-së, Arian Agushi nuk e ka lënë pa e përmendur edhe një gjë të tillë, ndërsa ka përmendur se i mbron vlerat e tyre.

Postime të ngjashme

Kida shfaqet joshës nga Las Vegas

Dafina Vidishiqi

Demi Rose vjen me poza të reja ku thekson gjoksin e formësuar

Dafina Vidishiqi

Pas Malit të Zi, ky është destinacioni i radhës për Emina Çunmulajn

Dafina Vidishiqi

Meda sot feston ditëlindjen e 42-të

Dafina Vidishiqi

Majk na prezanton me ‘dashurinë’ e tij

Dafina Vidishiqi

Emily Ratajkowski lë pa fjalë me paraqitjen pak kohë pas lindjes

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...