Showbiz

Golg AG me këngë për historinë e masakrës së Reçakut: Dhimbjet e vuajtjet tona do të mbeten e kurrë nuk do të treten

Zhurnal Ads

Rep-artisti me prejardhje nga Presheva, Gold Ag, njihet për këngët e tij që posedojnë motive kombëtare.

Së fundmi, përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ai ka bërë të ditur se gjatë muajit janar një e tillë do të lansohet.

Bëhet fjalë për projektin që kushtohet për historinë e masakrës së Reçakut, aty ku u vranë 45 shqiptarë të paarmatosur.

https://www.instagram.com/p/CF-glzyFkWX/?utm_source=ig_web_copy_link

“Historinë e masakrës së Reçakut do ta lë në këngën time në janar të vitit që po vie”, ka shkruar ai.

Mes tjerash reperi shtoi: “Këta “historian” të pallavrave do të avullohen e do të harrohen, por dhimbjet e vuajtjet tona do të mbeten e kurrë nuk do të treten”.

https://www.instagram.com/p/CEjUvhzJBZn/?utm_source=ig_web_copy_link

Pas arrestimeve që u bënë në selinë e OVL-së dhe UÇK-së, Arian Agushi nuk e ka lënë pa e përmendur edhe një gjë të tillë, ndërsa ka përmendur se i mbron vlerat e tyre.

Postime të ngjashme

Mësohet arsyeja se përse Luana Vjollca po shoqërohet gjithë kohën nga sigurimi privat

admin

Theu rregullat dhe kufizimet e COVID-19, Policia ndërhyn duke ndërprerë xhirimet e klipit të Dua Lipës në Londër

admin

Cilat janë këngët e preferuara të publikut nga “Festivali i Këngës 2020”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...