Goli i Benzemas duke përdorur shpinën po cilësohet si ‘çmendur’

Karim Benzema ka shënuar një gol të rrallë në fitoren e Real Madridit ndaj Mallorcas me rezultat 6-1.

Los Blancos vazhduan serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e katërt radhazi dhe duke rimarr kreun e tabelës.

Golat në këtë fitore të Realit u shënuan nga Karim Benzema (3’, 78’), Marco Asensio (24’, 29’, 55’) dhe Isco (84’).

Megjithatë, goli i dytë personal i Benzemës dhe i pesti i Real Madridi po vlerësohet lartë.

Sulmuesi francez mori një asistim të largët nga David Alaba dhe pranimi me shpinë po cilësohet si diçka magjike.

Ky pranim i francezit po duket i qëllimshëm, kur shikohet nga disa pozita.

Related posts

Bonucci: Kjo ishte ndeshja më e zorshme në jetën time

D V

Dështimi i Romës, Steven Nzonzi transferohet te Al Rayyan

D V

Drejtuesit e FHK-së janë takuar me presidentin e KOK-ut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More