Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google Chrome i ri do të jetë 10% më i shpejtë me funksionet e reja

Siç edhe ka premtuar, Google ka implementuar funksionin e ri për organizimin e tabeve. Përdoruesit e Chrome tani mund të grupojnë tabet në dritaret e tyre të shfletuesit.

Grupet e tabeve mund të personalizohen, ato mund të emërtohen dhe të bëhen me ngjyra, ndërsa në versionin e ri të Chrome tani është gjithashtu e mundur që tabet lehtë të zvogëlohen, zgjerohen dhe vendosja e fajllave.

Këto janë vetëm disa nga karakteristikat e reja që vijnë në versionin e ri të Chrome.

Tani, kur të kaloni mbi tab, do të shfaqet thumbnail previeë e faqes. Për më tepër, është e mundur që të plotësoni dhe ruani dokumentet PDF direkt në Chrome, ose duke përdorur shkurtesat e Adobe PDF.

Google thotë se karakteristikat e reja nuk do ta ngadalësojnë shfletuesin Chrome. Tabet do të punojnë 10 përqind më shpejt, falë funksioneve PGO (profile guided optimization) dhe “tab throttling”.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...