Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google Maps bëhet një rrjet social me një funksion të ri

Zhurnal Ads

Me një veçori të re, përdoruesit mund të ndjekin njëri-tjetrin. Nëse nuk e dëshironi këtë, mund të fikni funksionin.

Pak nga pak, Google e ka shndërruar shërbimin e tij në një lloj rrjeti social.

Prej disa kohësh, përdoruesit kanë qenë në gjendje të japin kontribute publike dhe gjithashtu të përdorin një funksion bisede.

Po kështu, përdoruesit kanë qenë në gjendje të ndjekin vende të caktuara për një kohë të gjatë, transmeton Telegrafi.

Google tani ka zgjeruar funksionin e saj dhe tani përdoruesit e Google Maps mund të ndjekin njëri-tjetrin.

Aty mund të shihni emrin e përdoruesit, një fotografi të profilit, si dhe numrin e postimeve dhe numrin e ndjekësve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Opsionet e shkurtra me tastierë që mund të mos i keni ditur, por që ju kursejnë shumë kohë

S.B.

Chrome rrit sigurinë në Android dhe iOS

admin

Prezantohet Xiaomi Mi 10 Ultra

admin

Imazhet e reja të Samsung Galaxy S21 – telefon me performancë më të mirë dhe bateri më të madhe

admin

Fitime miliarda dollarë për koncernet e teknologjisë së informacionit prej koronavirusit

S.B.

NOKIA po përgatit një super telefon, a po rikthehet?

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...