Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google Maps ka bërë një nga azhurnimet më të rëndësishme ndonjëherë

Google Maps tashmë është një aplikacion i domosdoshëm celular për shumë udhëtarë, duke ofruar një dhuratë të pasur të dhënash që ndihmon të lundroj nëpër qytete dhe fshatra.

Google Maps bëri një azhurnim të ri këtë javë që mund të jetë një nga më të rëndësishmit e aplikacionit ndonjëherë, transmeton Telegrafi. Me pak fjalë, është një ikonë e re COVID-19 brenda Google Maps, që do të shfaqë detaje thelbësore në lidhje me rastet COVID-19 në një zonë të caktuar, në mënyrë që përdoruesit të mund të marrin vendime më të mira dhe të jenë më të informuar, derisa përdorin Google Maps për t’i ndihmuar ata të gjejnë se ku të shkojnë.

Në një postim të një kompanie në blog të botuar të mërkurën, shpjegohet se sapo të keni versionin e azhurnuar të aplikacionit, thjesht klikoni lehtë mbi ikonën në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Nga atje, klikoni në “COVID-19 info”.

Sipas Google, të dhënat për këtë veçori të re brenda Google Maps vijnë nga Universiteti Johns Hopkins, The New York Times dhe Wikipedia. Këto burime konsiderohen si autoritare, sipas gjigantit të kërkimit, sepse ata marrin të dhënat e tyre.

Postime të ngjashme

Microsoft njofton datën kur do t’i jep fund mbështetjes për Windows 10

Dafina Vidishiqi

Samsung hyn në Evropë me marrëveshjen me rrjetin 5G të Vodafone në Britani

Lea Muslija

Panel diskutim për teknologjinë 5G

Zekirija Haxhiu

Këto 6 gjëra nuk duhet t’i ndani asnjëherë në mediat sociale

Dafina Vidishiqi

Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip

Dafina Vidishiqi

Harrojeni futjen në oriz: Nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet – ja se çfarë duhet të bëni!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...