Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google Meet nuk do të kufizojë thirrjet në 60 minuta për përdoruesit e Gmail deri në vitin e ardhshëm

Google po përpiqet shumë për ta bërë shërbimin e Meet një konkurrent në tregun e aplikacioneve për video konferenca, duke shtuar një mori karakteristikash të reja në shërbim shumë shpejtë.

Pasi bëri tiparin premium falas në fillim të pandemisë COVID-19, Google tani po zgjat thirrjet që bëhen me Meet, duke vazhduar t’i ofrojë ato falas dhe në mënyrë të pakufizuar deri në vitin e ardhshëm për llogaritë e Gmail.

Në fillim të marsit, Google tha se tiparet premium të Hangouts / Meet – takimet me 250 persona, transmetimi i drejtpërdrejtë dhe regjistrimi i thirrjeve në Drive – do të ishin falas për të gjithë klientët e G Suite pa kufizim në tipare vetëm për përdoruesit me pagesë.

Një muaj më vonë, kur Meet u bë falas për përdoruesit e rregullt dhe u integrua me Gmail, Google tha që nuk do të zbatonte pagesë për një thirrje me afat kohor prej 60 minutash deri më 30 shtator.

Një ditë para ndryshimit të politikës, Google tha të martën se po vazhdon thirrjet e pakufizuara të Meet për përdoruesit e Gmail deri në vitin e ardhshëm.

Postime të ngjashme

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Lea Muslija

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Dafina Vidishiqi

Lojën që askush nuk po e luan në PS5 dhe për këtë do të jetë e disponueshme në PS4

Dafina Vidishiqi

Shkencëtarët zbulojnë ‘alarmin për COVID-19’, pajisja mund të ‘nuhasë’ nëse dikush prezent ka infeksion brenda 15 minutash

Dafina Vidishiqi

Microsoft shpall përsëri Windows 11

Dafina Vidishiqi

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...