Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

“Google” ndryshon logon, nis numërimin mbrapsht në pritje të 2021-shit

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor. Në shumë vende, kjo ditë festohet me festa në mbrëmje, ku shumë njerëz hanë, pinë, kërcejnë dhe hedhin fishekzjarre.

Pikërisht për të shënuar këtë ditë, Google ka sjellë një logo ndryshe nga ajo që jemi mësuar. Një logo e zbukuruar me drita për t’i shtuar shkëlqimin, një shtëpizë në mes dhe një orë që pret të prekë mesnatën. Nëse klikoni në faqen tuaj do të derdhen një lumë konfeti.

Viti 2020 ka qenë një vit i pandemisë, duke rezultuar në bllokime në shumicën e vendeve dhe ngadalësim të ekonomisë globale. Njerëzit në të gjithë botën janë parë me padurim duke pritur për vitin e ri për të sjellë shpresë, lumturi dhe prosperitet të ri. Siç thotë blogu i Google, “Ka qenë një vit i krisur, por ora e vitit 2020 po ecën. Numërimi fillon tani, dhe kur ora të bie në mesnatë, një vit i ri do të hapë krahët e tij!”

Postime të ngjashme

Inteligjenca artificiale për reduktimin e mbetjeve ushqimore

S.B.

Raketa e SpaceX ulet, por më pas shpërthen

S.B.

Defekti i Instagramit fsheh pëlqimet nëpër postime të përdoruesve

S.B.

iPhone 13 duhet të ketë bateri më të madhe dhe sensor ultrawide

S.B.

Ëndrra e çdo lojtari, video loja CS-GO ju lejon të provoni thika të shtrenjta dhe më moderne

S.B.

Çfarë është 6G dhe kur do të zbatohet në jetën tonë të përditshme?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...