Google po bën një ndryshim të rëndësishëm në rezultatet e kërkimit

Tani e tutje, Google do t’u tregojë përdoruesve të saj më shumë informacione se pse gjeti rezultatet e treguara, njoftoi kompania të enjten.

 

Siç është deklaruar, njerëzit që këkojnë në Google një temë të caktuar që i intereson ata tani do të mund të klikojnë në detaje, të tilla si mënyra se si rezultati i kërkimit përputhet me termat e caktuar që ata kanë shtypur në mënyrë që të vendosin nëse informacioni është i rëndësishëm.

Google ka bërë ndryshime për t’u siguruar përdoruesve më shumë kontekst në lidhje me rezultatet e siguruara nga motori i tij i kërkimit, raporton forbes.

Në fillim të këtij viti, kompania prezantoi panele për të informuar përdoruesit në lidhje me burimet e informacionit që ata shohin.

Gjithashtu ka filluar të paralajmërojë përdoruesit kur një temë po zhvillohet me shpejtësi dhe rezultatet e kërkimit mund të mos jenë të besueshme.

Related posts

TikTok kishte probleme me funksionimin – përdoruesit ishin të dëshpëruar, ata ishin në ‘errësirë’ ​​për pesë orë

D V

Shpenzimet globale të konsumatorëve për aplikacionet mobile arrijnë një rekord prej 65 miliardë dollarë

D V

WhatsApp lançoi mesazhet që mund të shikohen vetëm njëherë

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com