Google shpall datën për prezantimin e Pixel 6

Brenda pak ditësh, Google do të prezantojë telefonat inteligjentë Pixel të ridizajnuar plotësisht.

 

Tani data e prezantimit të Pixel më në fund është shpallur: Më 19 tetor në orën 19:00 (CET) grupi i teknologjisë do të prezantojë telefonat e tij të rinj inteligjentë.

Fokusi i Google Pixel 6 dhe Google Pixel 6 Pro janë ndryshimet themelore të dizajnit dhe procesori i brendshëm.

Pajisja standarde Pixel 6 duhet të vijë me një ekran AMOLED 6.4 inç dhe të ketë 2 lente kamerash në anën e pasme. Çmimi fillestar flitet të jetë 649 euro.

Google Pixel 6 Pro thuhet se do të jetë i pajisur me një ekran AMOLED 6.7 inç. Nëse thashethemet e fundit janë të sakta, 3 lente kamera do të përdoren në pjesën e pasme: kamera kryesore, kamera me kënd të gjerë dhe lente telefoto me zmadhim optik 4x. Sipas thashethemeve, çmimi për Pixel 6 Pro fillon me 899 euro. 

Related posts

Një kopje “e vulosur” e Super Mario 64 shitet për mbi 1.5 milion dollarë

D V

Krahu robotik i krijuar me printer 3D mund të luajë Nintendo

D V

iPhone SE 3 është telefoni më i lirë 5G që Apple ka prodhuar ndonjëherë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More