Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google tregon dy telefona inteligjentë që mbështesin rrjetin 5G

Sipas disa informatave të reja, Google mund të sjellë dy telefona inteligjentë Pixel të aftë për rrjetin 5G në vjeshtë.

Ndërsa Pixel 4a më në fund duhet të shohë dritën e ditës sot, një informacion ngacmues ka dalë tashmë, në atë që mund të pritet në vjeshtë se Google po vjen me dy telefona inteligjentë që mbështesin rrjetin 5G, transmeton Telegrafi.

Të dy telefonat inteligjent pritet të vijnë me funksionalitet 5G. Kjo tregohet nga një 5G prapa telefonave, i cili ishte i kombinuar me G nga shkronjat e Google.

Sipas Ishan Agarwal, megjithatë, Pixel 4a me aftësi 5G nuk është pajisja që do të prezantohet së shpejti, por një version më i madh që duhet të jetë rreth 150 dollarë më i shtrenjtë se ai i vogël Pixel 4a me 500 dollarë.

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...