Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google zbulon më 30 Shtator përgjigjen ndaj Galaxy Note 20 dhe iPhone 12

Lajm i madh për telefonët Pixel këtë vit od të jetë padyshim konektiviteti 5G i cili do të funksionojë në disa shtete të botës si SHBA, Kanada, Britani, Irlandë, Francë, Gjermani, Japoni, Tajvan dhe Australi.

Google njoftoi datën e aktivitetit vjetor të Pixel. Ky eveniment do të organizohet më 30 Shtator ku kompania do të zbulojë një Chromecast të ri, altoparlantin e fundit inteligjent dhe telefonët e rinj Pixel.

Me shumë gjasa ky eveniment do të mbahet virtualisht për shkak të pandemisë së Covid-19.

Lajm i madh për telefonët Pixel këtë vit do të jetë padyshim konektiviteti 5G i cili do të funksionojë në disa shtete të botës si SHBA, Kanada, Britani, Irlandë, Francë, Gjermani, Japoni, Tajvan dhe Australi.

Gjithashtu kompania pritet të nxjerrë në shitje edhe versionet 5G të modelit buxhetor të shumëpërfolur Pixel 4a.

Nuk dihet nëse Google të zbulojë më shumë sesa kjo por më shumë do të mësojmë më 30 Shtator. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...