Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Google zyrtarisht prezanton Pixel 4a të lirë

Pas muajsh thashetheme, Google e bën atë zyrtar dhe prezanton Pixel 4a. Pas 3a, është gjenerata e dytë e pikselave që është e lirë.

Kamera e përparme e Pixel 4a është e vendosur në një vrimë në pjesën e përparme në të majtë.

Disavantazhi është se Pixel 4a nuk ka numrin e madh të sensorëve sa modeli i shtrenjtë, transmeton Telegrafi.

Për shembull, një sensor infra të kuq për njohjen e fytyrës mungon.

Ky telefon është dorëzuar me versionin më të fundit të Android 10.

Ekrani është OLED me një diagonale prej 5.81 inç, i cili është FullHD. Ka modelin Snapdragon 730 të intervalit Qualcomm, një Adreno 618 është përgjegjës për grafikat.

Që nga Pixel 3, çdo telefon Google ka pasur gjithashtu një çip Titan M që përmban mekanizma të shumta sigurie. Ndër të tjera, kjo siguron që sistemi operativ nuk është manipuluar.

Memoria e brendshme është 128 gigabajt, memorja kryesore ka një madhësi prej 6 gigabajt. Bateria ka një kapacitet prej 3,140 mAh.

Google tradicionalisht vendos theks të veçantë në kamerën për celularët pixel. Për Pixel 4, Google instaloi për herë të parë një lente telofoto në celular, përveç aparatit kryesor me kënd të gjerë.

Çmimi i telefonit celular në Gjermani është 349 euro ose aktualisht 340.20 euro për shkak të uljes aktuale të TVSH-së. Celulari është në dispozicion vetëm në ngjyrën e zezë.

Postime të ngjashme

Nokia X20 sjell smartfon 5G nën 350 euro

S.B.

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...