GoPro prezanton kamerën Hero 10 Black me rezolucion 5.3 K, me funksione sikurse një telefon i mençur

GoPro ka paralajmëruar versionin e ardhshëm të kamerës së saj, që ka procesor të ri dhe mundëson filmimin me shpejtësi të mëdha, ka përmirësuar në mënyrë automatike sistemin e stabilizimit të fotografisë.

Në rastet më të mëdha, Hero 10 Black mund të filmojë me shpejtësi të dyfishtë sesa Hero 9. Tani mund të filmojë me rezolucion 5.3K apo 60 kuadro në sekondë, e mund të filmojë edhe në 4K në 120 frame për sekondë dhe 2.7 K në 240, transmeton Telegrafi.

Në GoPro thonë se rritja e performancës është si pasojë e procesorit të ri GP2 të kamerës, që është pasardhës i çipit GP1 që përdoret tek kamerat qysh nga Hero 6 Black.

GP3 gjithashtu i mundëson Hero 10 që në disa mënyra të jetë i ngjashëm me një telefon, me ekran tejet të ndjeshëm në prekje e derisa harta digjitale.

Çmimi fillestar i kësaj kamere kap shumën e 500 dollarëve, ndërsa aty është edhe pajisja e jashtme që montohet në kamerë dhe e mbron nga dëmtimet e mundshme. 

Related posts

Xiaomi Mi Mix 4 do të vijë me kamerë të padukshme nën ekran!

D V

Motorola po tenton të krijojë “një zonë komode” për veten në botën e smartphone-ve

Redaksia

Facebooku me karakteristika të reja për përdoruesit afganë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More