Agjencia Zhurnal.mk
Opinion

“Gospodine” Apasiev na tregoni sa përqind bullgarë jetojnë në RMV e jo shqiptarë?

Nga Sulejman Mehazi/

“Gospodini i së “Majtës”, Dimitar Apasiev na tregon se sa do jetë përqindja e shqiptarëve gjatë regjistrimt që do bëhet në RMV, shiko ky, sa i zëshëm është ndaj shqiptarëve e sa i heshtur ndaj pëqindjes së bullgarëve në Maqedoninë Veriore, jo vetëm kaq, po për problemet indentitare nacionale e gjuhësore maqedona-bullgare askund nuk është, zëri s’i dëgjohet, heshtja e tij tregon se më shumë anon nga Bullgaria sesa nga RMV-ja.

E pyesim “gospodin” Apasievin të na tregonte se në shtetit tonë të RMV-së a jetojnë edhe qytetarë bullgar sikurse pakicat tjera shqiptare, serbe, vlahe, turke serbe e rome, dhe se ç’është Apasievi maqedon apo bullgar?

Postime të ngjashme

TË KËNDOSH APO VETËM TË LASH ENËT!

R Zh

Të bashkohemi në betejen politike për shtetin e Kosovës!

Z H

Lajcak me parime të qarta për dialog apo ardhje me duar në xhepa ?

Z H

Vaj halli me këto humbësit e këqinj në politikat tona !

R Zh

Kur do të zgjohemi ne shqiptarët?

Z H

Përtej shkundjes së perëndimit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...