Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Grabiti pagat e “luftës” së qeverisë/ Lihet në burg super hajduti nga Durrësi

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun, i cili u arrestua pasi përfitoi përmes mashtrimit kompjuterik rreth 155 milion lekë të vjetra.

32-vjeçari kishte arritur të hakëronte sistemin e ngritur nga qeveria për pagat e luftës. Në këtë mënyrë, i riu nga Durrësi arrit që nga fillimi i pandemisë që të marrte 36 transaksione bankare në një llogari të tijën.

Pas transferimit të shumave, Trungu kryente tërheqje nga bankat ku ishin transferuar këto fonde, nëpërmjet kartave bankare ose duke u paraqitur vetë pranë sporteleve.

32-vjeçari Denis Trungu, është një person me precedentë penal. Ai ka qenë disa herë i dënuar nga gjykata e Durrësit dhe ajo e Beratit për mashtrim.

Postime të ngjashme

Aksident në Kumanovë, godet biçikletën dhe ikë

T E

Tentuan t’i kontrabandojnë 25 telefona nga Maqedonia për në Kosovë, kapën dy persona

T E

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Deçan, arrestohen shtatë persona dhe konfiskohen tetë armë pa leje

S.B.

Kapet çifti shqiptar me 400 kg kanabis, detaji që nuk i shpëtoi policisë me gruan!

S.B.

Foto/ Po çonte të sëmurin në spital, ambulanca përplaset me Benz-in dhe përfundon përmbys

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...