Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Grabitje e armatosur në MoneyGram në Prishtinë

Zhurnal Ads

Sot rreth orës 18:30 ka ndodhur një grabitje në rrugën “Holgen Petersen” në Prishtinë nga dy persona të dyshuar, në një filiale të kompanisë MoneyGram, me ç’rast njëri prej tyre i armatosur dhe nën kërcënimin e armës ka grabitur aty një vlerë të caktuar monetare.

Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, zëdhënësi i PK-së për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se policia ka dalë në vendin e ngjarjes.

“Me të marrë informatën policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në informacionet e para dyshohet që dy të dyshuar së paku njëri nga ta i armatosur nën kërcënimin e armës kanë grabitur nga aty një vlerë të caktuar monetare”, tha ai.

Rasti vazhdon të hetohet nga Policia e Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dënohen mbi 1,000 qytetarë, nuk respektuan Ligjin për Pandeminë

admin

Deputetja e AAK-së thotë se 16 trupa janë gjetur pas gërmimeve në Rashkë

D XH

Hoti: Jemi ndër tri-katër vendet që e kemi menaxhuar më së miri pandeminë

S.B.

Haradinaj-Stublla takohet me Pompeon: SHBA-të janë adresa jonë e sigurt në çdo tavolinë

admin

Kosova hap pjesërisht shkollat/ Mësim i koordinuar: Dy ditë në shkolla, tre ditë online

admin

“Situata është serioze”, ministria e Shëndetësisë paralajmëron masa të reja

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...