Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Granit Xhaka po i impresionon të gjithë në pozitën e re te Arsenali, flasin statistikat

Arsenali u ndal në shtëpi nga Fulhami me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

The Gunners ishin duke humbur në sfidën që u luajt në fundjavën që shkoi, derisa tek në fund ia dolën të rrëmbenin një pikë.

Por, ajo çfarë është për t’u befasuar, adaptimi i shpejtë i Granit Xhakës në pozitën e re, aty ku po luan si mbrojtës krahu.

Mesfushori shqiptar që përfaqëson Zvicrën, në mbrëmjen e së dielës ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e tij, derisa u vlerësua edhe lartë me notë.

Ai kishte më së shumti prekje të topit: 122,

Më së shumti pasimet të sakta: 97,

Më së shumti duele të fituara: 9,

Më së shumti ndërhyrje në top: 4.

Duket se Xhaka po e zbulon një aftësi të fortë tek ai, siç është ajo e mbrojtësit të majtë dhe Mikel Artetës po i pëlqen loja e mesfushorit.

Postime të ngjashme

Salah bën thirrje të ndalen vrasjet e të pafajshmëve në Palestinë: Mjaft është mjaft

Z H

Mbaron sezoni për Ibrahimovicin, vëmendja te Kampionati Evropian

Z H

Manchester City fiton kampionatin, Guardiola: Sezoni më i vështirë

Z H

Laport merr nënshtetësinë, do të luajë për Spanjën

Z H

Busquets beson se lufta e Barcelonës për titullin në La Liga ka mbaruar

Z H

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...