Granit Xhaka rezulton pozitiv me COVID-19

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe ai nuk do të jetë në gjendje të luajë në miqësoren kundër Greqisë që zhvillohet sot (e mërkurë).

 

Federata e Futbollit të Zvicrës njoftoi për lajmin pak para miqësores kundër Greqisë që zhvillohet në Bazel.

“Granit Xhaka nuk do të jetë në dispozicion për kombëtaren e Zvicrës në ndeshjen kundër Greqisë në Bazel. Kapiteni i “Nati”rezultoi pozitiv për Covid”.

“Xhaka u diagnostikua me simptoma në mëngjesin e sotëm, ku u izolua menjëherë në dhomën e tij. Një test i shpejtë doli negativ, testi i mëvonshëm PCR, i kryer për të qenë të sigurt, prodhoi një rezultat pozitiv në mbrëmje”, thuhet në mbrëmje.

Xhaka nuk kishte kontakt me shokët e tij të skuadrës gjatë gjithë ditës.

Xhaka në EURO 2020 (Foto: UEFA)

Related posts

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

D V

Majlinda Kelmendi nesër mbron kurorën e saj prej kampione e botës

D V

Chelsea është gati ta ulë çmimin e sulmuesit Abraham

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com