Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gratë shtatzëna qëndrojnë në shtëpi deri në përfundim të pandemisë

Shkup, 24 dhjetor, zhurnal.mk – Qeveria e Maqedonisë së Veriut kujton qytetarët se në përputhje me vendimin e qeverisë, të publikuar në Gazetën Zyrtare, gratë shtatzëna lirohen nga puna dhe marrëdhëniet e punës në prani fizike, deri në përfundimin e pandemisë me COVID-19, të shpallur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Përmbajtja e masës është rregulluar me nenin 13, pika 11 dhe neni 16 nga vendimi për masat ndërhyrëse, masat e përkohshme, masat e jashtëzakonshme për mbrojtjen e shëndetit të banorëve nga sëmundja COVID-19.

Vendimi qeveritar është miratuar në seancën e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, të mbajtur më 03.11.2020, me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...