Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Grenell i reagon Osmanit: Nuk keni dhënë asnjë sugjerim për këtë marrëveshje, vetëm kritika

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit tha se simbolizmi nuk mund të krijojë vende pune, por as politikanët që e kanë udhëhequr vendin në 20 vitet e fundit.

Sipas Grenell, përvoja mund të sjellë një ndryshim të madh, teksa Osmanit i ka thënë se për marrëveshjen nuk ka dhënë asnjë sugjerim, por vetëm kritika.

“Gjatësia e kohës që një politikan është në detyrë nuk është domosdoshmërisht problemi. Përvoja mund të sjellë një ndryshim të madh. Krenaria e autorësisë ose marrja e meritave është zakonisht problemi. Ju nuk keni dhënë asnjë sugjerim për këtë marrëveshje. Vetëm kritika sepse nuk ishit në krye”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Postime të ngjashme

Vdekjet e të moshuarve në motele nga viagra dhe divorcet e çifteve, seksologu kosovar tregon se ku është problemi

T E

Xhelili: Si komision nuk kemi informacione për kërkesën e Hotit për dorëheqjen e shefit të AKI-së

S.B.

Aksioni për kazinotë në Karaçevë, Veliu njofton ministrat: Mund të ketë vazhdim të aksionit

admin

Lista Serbe shqyrton mundësinë e daljes nga qeveria

admin

Në Spitalin e Pejës katër pacientë me Coronavirus në gjendje më të rëndë

admin

Ish-pjesëtari i UÇK-së rikthen flamurin kombëtar në kullën e vrojtimit në Koshare

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...