Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Grenell: Marrëveshja e Uashingtonit po implementohet, administrata Trump vepron shpejt

Zhurnal Ads

Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë thotë se marrëveshja mes këtyre dy vendeve, e arritur në Uashington më 4 shtator ka nisur të implementohet. Natyrisht, ai e lavdëroi administratën e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për të cilën tha “ndërmerr veprime të shpejta“.

“Marrëveshja është duke u impementuar! Administrata Trump ndërmerr veprime të shpejta”, ka shkruar Grenell në Twitter

Ai ka shpërndarë njoftimin e Ambasadës amerikane në Prishtinë për vizitën në Kosovë e delegacionit të Departamentit Amerikan për Energji, i cili kishte qëllim studimin e resurseve energjetike dhe të mundësive për investime në sektorin e energjisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrestohen tre shtetas të Turqisë në Aeroportin e Prishtinës, prezantuan dokument fals

B M

Rama flet për luftën në Kosovë: Kriminelët në Serbi. Nuk e ndryshojnë dot historinë!

admin

Zbrazen klinikat interne pas shërimit të pacientëve me Covid-19

T E

Kastrati pret në takim komandantin e ri të Kampit Bondsteel

B M

Bulliqi merr sot zyrtarisht postin e kryetarit të Podujevës

S.B.

Konfirmohet: Gjykata Speciale ka arrestuar Salih Mustafën

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...