Kosovë

Grenell nesër në Kosovë

Zhurnal Ads

Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë.

Burime të Klan Kosovës brenda zyrës për Këshillin e Sigurisë Kombëtare (NSC) konfirmojnë ardhjen e Grenell në Kosovë bashkë me delegacionin e Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit.

Kujtojmë se më 4 shtator është nënshkruar marrëveshja ekonomike Kosovë-Serbi, nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën vëzhgimin e presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Grenell të mërkurën do të udhëtojë drejt Serbisë.

Postime të ngjashme

Amerikanët fillojnë bisedat për implementimin e “Mini-Schengenit”

admin

Kosovë, deputetët diskutojnë për gjendjen e banorëve shqiptarë në Mitrovicë të Veriut

T E

Kryeministri Hoti dhe kabineti i tij nisen drejt Tiranës, gati për takimin e dy qeverive

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...