Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Grenell thërret shqiptarët e Amerikës ta votojnë Trumpin

I dërguarI special i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, u ka bërë thirrje shqiptaro-amerikanëve që të votojnë për presidentin Trump.

Në një videomesazh drejtuar shqiptaro-amerikanëve, Grenell ka thënë Donald Trump ka punuar shumë për paqen në Ballkan dhe për normalizimin ekonomik midis Kosovës e Serbisë.

Grenell në këtë mesazh thotë se shpreson se shqiptarët do të bëjnë çmos për ta rizgjedhur Donald Trumpin president të SHBA-së.

“Po i shfrytëzoj pak minuta që t’i porosis miqtë e mi shqiptaro-amerikanë dhe t’i inkurajoj që ta pranojnë faktin se Donald Trump ka punuar shumë për paqen në Ballkan dhe për normalizimin ekonomik.

Ai i ka kushtuar shumë vëmendje rajonit. E dimë se Barak Obama dhe Joe Biden nuk i kanë kushtuar kaq vëmendje. Shpresojmë se miqtë tanë shqiptarë do të bëjnë çmos për ta rizgjedhur Donald Trumpin. Ai ka punuar shumë për votën tuaj”, ka thënë Grenell.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...