Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqi, 30 të vdekur nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Në Greqi janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 566 persona dhe kanë humbur jetën 30 pacientë gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i infektimeve ka pësuar rritje krahasuar me ditën e djeshme me pasi dje u regjistruan 320 raste të reja. Numri total i infektimeve ka shkuar në 149.462, ndërkohë që numri i viktimave është 5.518 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë vaksinimi ka nisur më datë 27 dhjetor, si në shumicën e vendeve evropiane me Pfizer.

Postime të ngjashme

Shpërthejnë protestat në Armeni/ Turma mësyn ndërtesën e qeverisë

S.B.

E fejuara e Khashoggit bën thirrje për ndëshkim të princit saudit

S.B.

Britanikët hapin shkollat nga 8 marsi, testim dy herë në javë për çdo nxënës e prind

S.B.

Protestuesit armenë hyjnë në ndërtesën e qeverisë

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Policë në universitete, në Greqi ndizet një luftë kulturore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...