Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqi, deputetët mjekë lënë Parlamentin dhe rikthehen në detyrë

Zhurnal Ads

Më shumë se 20 mjekë grekë, që shërbejnë gjithashtu si deputetë, u zotuan sot të punonin në spitale, për të lehtësuar sadopak ngarkesën e personelit mjekësor, e shkaktuar nga pandemia e COVID-19. I pari ishte Giorgos Lamproulis, mjek pulmonolog dhe nënkryetari i parlamentit grek. Të hënën, ai kërkoi të lirohej përkohësisht nga detyrat e tij, në mënyrë që të mund të punonte në një klinikë në qytetin e tij, Larisa. Ai u kërkoi mjekëve të tjerë në parlament të ndiqnin shembullin e tij.

“Sipas mendimit tim, vendi im është tani përkrah kolegëve të mi, mjekëve dhe infermierëve”, tha Lamproulis. Pas tij, 20 deputetë të tjerë, midis tyre radiologë, kirurgë dhe mikrobiologë, u larguan nga parlamenti për në spitalet shtetërore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mexico City hoqi monumentin e Kolombos nga frika e protestave të dhunshme

admin

Kongresi fiton kohë për të arritur një kompromis për asistencën financiare

S.B.

Agjencia e Europiane e Barnave jep ‘OK’, rekomandohet përdorimi i vaksinës ndaj COVID-19 të Pfizer në BE

S.B.

Përbërësit e vaksinës Pfizer: Çfarë ka brenda saj?

S.B.

Gati 800 mijë doza/ Ministri: Do të vaksinohem live në TV

S.B.

Itali: Plani i vaksinimit të popullsisë sot në parlament

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...