Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqi, fëmijët e arrestuar lirohen në pritje të gjykimit

Zhurnal Ads

Athinë – Pesë të mitur të cilët kishin qenë në arrest policie gjatë fundjavës, pasi morën pjesë në një miting studentor që u prish nga dhuna të premten e kaluar, u lanë të lirë të hënënnë pritje të gjyqit.

Të pestë përballen me akuza penale për sulm ndaj policisë, duke përdorur bomba me benzinë të bëra vetë dhe gurë. Një magjistrat për të rinjtë urdhëroi lirimin e tyre derisa të dilnin para gjyqit, për të cilin nuk u caktua një datë menjëherë.

Një turmë studentësh dhe anëtarësh të opozitës së majtë SYRIZA ishin mbledhur të hënën jashtë kompleksit të gjykatës ashtu si edhe Simos Roussos, kryetari i bashkisë së Halandri ku jeton më i riu i të arrestuarve, një djalë 14 vjeç.

“Fëmijët katërmbëdhjetë vjeç duhet të jenë në shkollë, me prindërit dhe familjet e tyre,” tha ai.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Amerikanët e parë vaksinohen më 11 dhjetor

T E

Kina kërcënon me ndërhyrje ushtarake Tajvanin

admin

Irani duhet të mbajë përgjegjësi për rrëzimin e aeroplanit

S.B.

Kërkohet dorëheqja e Lukashenkos, policia në Bjellorusi arreston mbi 1 mijë protestues

S.B.

‘S’ka efekt në gjenetikë’, flet mjeku shqiptar që u vaksinua në Itali

T E

Pasuria ‘e çmendur’ e amerikanëve, 50 miliarderët kanë paratë e gjysmës së popullsisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...