Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqi/ Humbi kontrollin e avionit nga mjegulla, kush është piloti 32-vjeçar që u gjet i pajetë (Emri+Foto)

Një avion është rrëzuar të dielën në Mitsikeli, Janinë dhe për pasojë ka ndërruar jetën piloti 32-vjeçar, i cili dyshohet të jetë me origjinë nga Iraku.

Mediat greke bëjnë me dije se trupi i tij i pajetë është zbuluar rreth orës 10:30 të mëngjesit të sotëm. Pasi u ngrit nga Kozani, sinjali i fundit i avionit ishte rreth orës 12:30 të mesditës të së dielës në zonën e Zagorit.

Mediat greke bëjnë me dije se piloti i ri humbi kontrollin nga mjegulla që mbulonte zonën gjatë fluturimit, ndaj avioni i tij u rrëzua në shpatet e malit Mitsikeli. Piloti ka marrë dëmtime serioze dhe pritet që të shkojë një tjetër helikopter për të transportuar trupin.

Piloti 32-vjeçar, gjurmët e të cilit humbën për tre ditë, është identifikuar si Amar Ibrahim. Ai është një nga rreth 100 pilotët praktikantë nga Iraku që aktualisht jetojnë në qytetin e Kozanit dhe bëri fluturimin e tij të parë pa pasagjer në 28 korrik 2020.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

D V

OBSH bën thirrje për shtyrjen e aplikimit të dozave përforcuese, për të përshpejtuar vaksinimin në vendet më të varfra

D V

Vaksina Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë deri në shtator

D V

Franca premton 100 milionë euro për Libanin në konferencën ndërkombëtare të ndihmës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...