Agjencia Zhurnal.mk

Greqi, mbyllen për një muaj qendrat e shërbimit të emigrantëve

Koronavirusi ka “goditur” edhe qendrat e shërbimit të emigrantëve, ty ku dhjetëra e dhjetëra qytetarë të huaj shkojnë për lejet e qëndrimit.

Gjithë këto qendra në gjithë Greqinë, do të qëndrojnë mbyllur për një muaj, nga data 11 mars deri më 13 prill. Lajmi është bërë i ditur për TV Tribuna nga Fatos Malaj, ndërmjetës ndërkulturor në drejtorinë e shtetasve të huaj dhe emigracionit në Athinë.

Sipas zotit Malaj, pritet nga çasti në çast që vendimi përkatës të shpallet nga qeveria.

Fatos Malaj sqaroi se gjithë lejet e qëndrimit apo veveosit që do të duhej të rinovoheshin brenda kësaj periudhe, do të shtyhen automatikisht.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...